ATA-GENÇ

AnasayfaPortalTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

UTANIYORUM BAABM TİCARİ MAL OLDU

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
devran

Kadın

MesajKonu: UTANIYORUM BAABM TİCARİ MAL OLDU   Çarş. Eyl. 10 2008, 22:12

Efsanevi komünist lider Ernesto Che Guevara’nın tişörtlerde, şapkalarda ve benzer eşyalarda ticari bir tema haline getirilmesi ailesini rahatsız etti. Devrimci mücadelesiyle hâlâ ideolojik bir sembol olarak yaşamaya devam eden Che’nin kızı Aleida Guevara, babasının bir marka haline getirilmesinden rahatsız olduğunu söyledi. Guevara, babasının fotoğrafının ticari amaçlarla kullanılmasının, bazı ülkelerde zengin ve fakir arasındaki gerginliği daha da artırdığını belirterek “Kapitalizmi yıkmak için ölümüne savaşan bir adam İngiliz votkası, Fransız şarabı, İsveç telefonu satışında kullanılmamalı. Para değil saygı bekliyoruz” dedi.

LATİN AMERİKA DEVRİMİ’NİN SEMBOLÜ

KÜBA gerillalarının lideri olduktan sonra ‘Che’ lakabını alan Ernesto Guevara, Arjantin’de soylu bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Tıp okurken Latin Amerika’yı dolaştı. Fidel Castro’nun 1959’da diktatör Batista’yı devirmesine yardım etti. Diğer ülkelerdeki devrimci hareketlere katılmak üzere 1965’te Küba’dan ayrıldı. Bolivya’da bir devrim başlatmak isterken 1967’de yakalanarak kurşuna dizildi

Benden geçti mi diyorsun
Aç iki kolunu iki yana
Korkuluk ol - Rıfat Ilgaz
Kullanıcı profilini gör

UTANIYORUM BAABM TİCARİ MAL OLDU
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hz.Hamza'nın Ciğerini Yiyen Kadın Nasıl Sahabi Oldu
» YERYÜZÜNÜN EN GÜZEL KIZI YARISMASI(belli oldu)
» Bursa'daki Osmanlı Sarayı'na Ne oldu?
» Sakaryaspor'un yeni hocası belli oldu..